<img src="https://ad.doubleclick.net/ddm/activity/src=9535900;type=brand0;cat=micro0;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;tfua=;npa=;ord=1;num=1?" " 1"" alt="" "">
Request a Demo

  Nauki biologiczne Indigo

  A gdyby tak mikroby pomogły roślinom chronić się przed zagrożeniami?

  Od momentu swojego powstania Indigo Ag jest liderem jeżeli chodzi o innowacyjne rozwiązania naukowe. Wykorzystujemy zaawansowaną wiedzę mikrobiologiczną, techniki uczenia maszynowego i technologie cyfrowe, aby sprawić, by rolnictwo stało się bardziej produktywne, rentowne i zrównoważone.

  Pomimo, że nasze cele są ambitne, myślimy w dużej skali, jednak zaczynamy od małych rzeczy — można wręcz powiedzieć, że od mikroskopijnych.

  Aby odkryć mikroorganizmy o najpozytywniejszym wpływie na kondycję i wydajność upraw, zespół Indigo Biologicals przeczesuje świat w poszukiwaniu wytrzymałych roślin wyróżniających się na tle okolicznej flory. Te rośliny mogą bowiem posiadać przewagę mikrobiologiczną na polach narażonych na duży stres.

  Po powrocie do laboratorium naukowcy firmy Indigo izolują i identyfikują znajdujące się w takich roślinach bakterie i grzyby, które mogły pozwolić im niesprzyjające warunki oraz ataki szkodników. Te naturalne drobnoustroje są następnie łączone w starannie opracowaną formułę do powlekania nasion w ramach naszego portfolio produktów Biotrinsic ®. Jako że mikroorganizmy, które wykorzystujemy są rygorystycznie testowane i selekcjonowane pod kątem zgodności ze składem chemicznym nasion, metodami siania i strategiami pielęgnacji roślin, dostawcy nasion i rolnicy mogą bez problemów włączyć produkty Indigo do swoich upraw. Z uwagi na fakt, iż poczyniliśmy znaczne inwestycje by zadbać o trwałość i stabilność nasion, nasiona wzbogacone o mieszankę biologiczną Indigo® zachowają żywotność i skuteczność od momentu zakupu do posiania — nawet w przypadku wielu tygodni przechowywania.

  Technologia Biologiczna
  Indigo®

  Pożyteczne drobnoustroje zidentyfikowane przez przedstawicieli firmy Indigo chroni uprawy przed niemal każdym stresem abiotycznym – od ekstremalnych temperatur i niedoboru wody po niewystarczającą ilość składników odżywczych w glebie. Pomagając one chronić rośliny przed trudnymi warunkami. Mikroorganizmy zawarte w mieszance Indigo mogą potencjalnie zwiększyć plony przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładu pracy i wysiłku po stronie rolnika.

  Co wyróżnia nasze portfolio produktów biologicznych na tle konkurencji?

  Dążymy do osiągnięcia najlepszych wyników w całym portfolio upraw. Same testy laboratoryjne i próby na małych poletkach nie wystarczą, aby osiągnąć wysokie standardy, dlatego też współpracujemy z rolnikami, aby ocenić zaprawianie nasion w rzeczywistych warunkach na skalę komercyjną. Zatrudniamy także i współpracujemy z najwybitniejszymi umysłami w branży – doradcami naukowymi, uniwersytetami badawczymi i innymi partnerami – mogą się oni pochwalić dziesiątkami lat doświadczenia w dziedzinie mikrobiologii, która to wiedza pozwala nam stale poprawiać jakość naszych produktów.

   

   

  indigo_biological_science_web_2021

   


  Dokąd zmierzamy?

  Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci wydajność rolnictwa stale wzrastała dzięki zastosowaniu nowych technik hodowli, nawozów syntetycznych i innych technologii przemysłowych. Należy jednak nadmienić, że od pewnego czasu postęp ten utknął w martwym punkcie, natomiast produktywność osiągnęła swój szczyt. Zamiast kultywować tradycyjne podejście branżowe, skupiamy się na wzmacnianiu odporności roślin na presję środowiskową i szkodniki, które uniemożliwiają potencjalne podwojenie, a nawet potrojenie globalnych zbiorów. O taką przyszłość chce walczyć Indigo. Mikrob za mikrobem, pracujemy nad przełamaniem pułapu produktywności i podniesieniem poprzeczki pozwalając na zwiększenie wydajności w rolnictwie.

  Co wyróżnia nasze środki do nasion biotrinsic® na tle konkurencji: nasze mikroorganizmy